UtiBHP

Некои зголемувања треба да се контролираат! За здравје на простатата Со селен Капсулите UtiBHP содржат Plasys 300® и селен. Plasys 300 ® е стандардизирана мешавина…

Avaricon® Hemor Крема и Влажни марамчиња

Avaricon® hemor крема Благодарение на благотворното дејство на лековитите состојки и посебната формулација на нивната концентрација, AVARICON® HEMOR КРЕМАТА посебно одговара на лицата кои што…

Atensa® Direkt прашок 28mg

Atensa за ден без стрес! Atensa® е станардизиран исушен екстракт од толчник на шафран, потполно природен производ од врвен квалитет, кој што се користи како стабилизатор…

Oestrofact® SILVER protect

МИЛИОНИ ЖЕНИ ГО ИМААТ ИСТОТО ПРАШАЊЕ. СРЕБРОТО Е ОДГОВОРОТ! Производите од Oestrofact® SILVER линијата содржат единствена комбинација на активни компоненти, кои што помагаат во: Третманот…

NEM® крем гел

ЗА СЛОБОДА НА ДВИЖЕЊЕТО Единствена комбинација од 6 активни состојки NEM® крем гелот може да се користи кај непријатноси во зглобовите како и кај напнатост и…

Аварикон® крем

Ублажува болка, оток и чувство на тешки нозепомага кај пореметување на венската циркулација на нозетеделотворан кај повреди на меки ткива (удари, истегнувања) обогатен со пантенол…

Аварикон® хемор крем

Помош кај тегоби предизвикани од хемороиди ублажува болка, оток и јадеж во аналната регијаовозможува пријатно чувство на ладење Пред употреба на граничниот производ, внимателно прочитајте…

Фортелакс®

сируп додаток на исхраната екстракт од лист од сена Состав:5 ml содржи:Активна супстанца:Сув екстракт од лист од сена (Senna angustifolia) со 45% хидроксиантраценски деривати,пресметано како…

Селен + Цинк капсули

Придонесува за: нормална функција на имунолошкиот системзаштита на клетките од оксидативен стрес Состав:Една капсула содржи:Активни супстанци:Селен (како L-селенометионин) 55 μgЦинк (како цинк-глуконат) 10 mg Состојки:…

Витамин Ц + Цинк капсули

  Придонесува за: Нормална функција на имуниот систем Заштита на клетките од оксидативен стрес Витамин Ц Директ+Zn е додаток на исхраната кој на брз и…

Колострум+Д3

Колострум + Д3, прашок за директна употреба, е диететски суплемент со витамин Д и кравји колострум Состав:Една кесичка содржи: Активни супстанции:Говедски колострум (стандардизиран на минимум…

OстеоК2®

OsteoK2 ВИТАМИН К2, ВИТАМИН Д3И КАЛЦИУМ: придонесува за одржувањена нормални коски ОстеоК2 е единствена формулација којапокрај калциумот и витаминот Д3 содржименахинон со потекло од K2Vital®…

Утисепт®

Utisept додаток на исхрана Иновативно решение за проблеми со уринарниот тракт Состав:Eдна капсула содржиАктивна супстанца:Elliroseтм екстракт (сув екстракт од цвет од Hibiscus sabdaria, со најмалку50%…

НЕМ®

NЕМ капсули Додаток на исхрана За подобра подвижност на зглобовите: jа обновува ‘рскавицатаго зајакнува сврзното ткиво100% природен извор на активни супстанци Состав:Stratum Joint Mobility Matrix®…

Магнезиум 300 Директ

Prikaz pakovanja proizvoda Magnezijum 300 Direkt Додаток во исхрана zamor i iscrpljenostdirektno rastapanje u ustimaprijatnog ukusa narandže Оптимална количина на магнезиум кај зголемени потреби на…

Утидрај®

Utidry Состав:Една капсула содржи:Активна состојка:DropsordryTM (стандардизирана мешавина на сув екстракт oд семе одтиква, Cucurbita pepo и изофлавон од семе од соја, Glycine Max со мин.4,5…

Хисера®

Hysera caps 60.000 spu, gastrorezistentne kapsule Pakovanje: 20 kapsula

ГастроРегулар® Глутен

Кај отежнато варење на глутен и чувство на: надуеност грчеви недоволна испразнетост на цревата Пред употреба на граничниот производ, внимателно прочитајте го упатството. • Овој…

Оестрофакт® E

Единствен извор на фитоестрогени Им помага на жените со непријатни симптоми на менопауза: топлотни бранови (валунзи) зголемено потење немир и нервоза Пред употреба на граничниот…

Гинкгобил®

Стандардизиран сув екстракт од листод Ginkgo biloba 80 mg Природна помош:Во подобрување на когнитивнитеспособностиВо одржување на оптималнапериферна циркулацијаЗа зачувување на нормалнафункција на слух и вид…

ДуоБиотик®

ПРОБИОТИК + ПРЕБИОТИК За дигестивниот тракт и цревната микрофлора Saccharomyces boulardii инулин Пред употреба на граничниот производ, внимателно прочитајте го упатството. • Овој граничен производ…

Утиеманоз® Директ

Превенција на инфекции хронични инфекции инфекции поврзани со полов однос Пред употреба на граничниот производ, внимателно прочитај го упатството • Овој граничен производ се издава…

Селен+Zn Директ

диететски производ-додаток на исхранабез шеќер, со засладувачипогодно за дијабетичари Здружено дејство на селенот и цинкот во препаратот Селен + Цинк ДиректОбата минерали кои влегуваат во…

Железо Директ

Железо, фолна киселина и витамин Б12 придонесуваат кон нормално формирање на црвени крвни зрнца Железо, фолна киселина, витамин Б12 и витамин Ц допринесуваат за нормална…

A-ЛИКСИР®400 ПРОТЕКТ

Alixir 400 Protect додаток на исхранатаВисококонцентрирани полифеноли од течниот екстракт од плод на сибирска аронијараствор за орална употреба, со фруктоза Состав:Едно шишенце (30 ml) раствор…

Витамин Ц + Zn Директ

Vitamin C+Zn Direkt додаток во исхраната со засладувачи Вкус на цитрусно овошје Витамин Ц Директ+Zn е додаток на исхраната кој на брз и едноставен начин…

Калдеос®

Назив на лекот: Калдеос® , таблети за џвакање, 30x 1000 mg / 880 ие) Генеричко име: калциум / холекалциферол

Аварикон® Гел

Ублажува болка, оток и чувство на тешки нозепомага кај пореметување на венскатациркулација на нозетенамалува пукање на капилари и појава на модрици Пред употреба на граничниот…

Аварикон® капсули

Назив на лекот: Аварикон® , капсула, тврда, 300 mg, блистер, 3 x 10 пар. Генеричко име: троксерутин

МЕНДИАКСОН®

Називна лекот: МЕНДИАКСОН® MENDIAXON®, таблети, 200 mg, 30 x 200 mg Генеричко име: химекромон

САБЕСП® мека капсула

Име на производот: САБЕСП мека капсула® Генеричко име: симетикон 80 mg, ослободува од подуеност и гасови во стомакот

Оестрофакт® ХЛ

Ја навлажнува и регенерира вагиналната слузница Ублажува воспаление Oeстрофакт ХЛ вагитории содржат хијалуронска и млечна киселина и се користат за навлажнување на вагиналната слузница во…
Прикажани се сите производи
Прикажани се сите производи